אודותי

רבקה טובלי
שלום, אני רבקה טובלי ילידת 1962, ואמו של עידו שאובחן כאוטיסט כשהיה בן שלוש. ללא ידע מוקדם, אבל עם הרבה מאוד אומץ ותקווה, החלטתי לאחר תקופה קצרה לצאת לקרב של חיי ולשחרר את בני מהביצה הטובענית הקרויה אוטיזם. יחד יצאנו לדרך ארוכה, חווינו קשיים עצומים והצלחות מרקיעות שחקים, תוך כדי ניהול של חיים מלאים כמעט כמו של כולם, עם טיולים, בילויים ונסיעות לחו"ל. מיד לאחר שהתברר כי הבעיה היא אכן אוטיזם, עברנו תקופה לא קלה, אולם די מהר למדנו לנתב את המחשבה שלנו לדרכים חדשות, לא להתייחס לעצמנו כאל קורבנות ולבחור בדרך של הצבת יעדים והשגתם. במהלך השנים למדנו, עידו ואני איך לשלב בין הנאות לעבודה קשה ופיתוח חזון של הצלחה והעצמה אישית.

לאורך כל הדרך ולמרות הקשיים, האמנו בטוב והוא הגיע. האמנו בהצלחה והיא מתרחשת בביתנו מדי יום ביומו. האמנו כי השמיים הם הגבול והוכחנו לעצמנו ולאחרים שזוהי המציאות. עידו הוא כיום בן 21, מתגורר בהוסטל 'בית הידידות' בתל אביב וחי את חייו כמעט כמו כל צעיר בגילו. הוא סיים את לימודיו, עובד במשרה מלאה כפועל ייצור ומתאמן בריצה במסגרת הארגון "180 מעלות ספורט ללא גבולות". הוא משתתף במרוצים למרחק 10 ק"מ וחצי מרתון, ובשנת 2015 השתתף במרוץ "Run of Spirit", בו קבע את הזמן הטוב שלו דאז לריצת 10 ק"מ – 48 דקות. הוא מתנייד עצמאית בתחבורה ציבורית ובאופניים, מבלה בבתי קפה ובקולנוע וחשוב מכול: הוא חבר טוב שיודע לשמור על קשר, ועוזר לכל אחד ובכל מצב.

אני, אם לעידו ולאחיו אור הצעיר ממנו בשנתיים שאינו אוטיסט, עובדת כמנהלת חשבונות בחברת היי-טק ובמקביל מלווה אנשים בתהליכי התפתחות ומודעות ומקנה להם כלים שימושיים לאושר יום יומי באמצעות טכניקות של הילינג, דמיון מודרך, מדיטציה, רטרו הילינג ועוד. בנוסף לקבוצת המדיטציה שהקמתי במקום עבודתי, אני מתנדבת לליווי בריצה לאנשים עם מוגבלויות במסגרת הארגון "180 מעלות ספורט ללא גבולות" ומשתתפת כבר למעלה מחמש עשרה שנה, בפעולות הסברה לתלמידים ביום ההתרמה השנתי של אלו"ט האגודה הלאומית לילדים אוטיסטים.

ההתמודדות היום יומית עם אוטיזם, לצד פעילויות רבות נוספות במסגרות שונות, סייעה לי לפתח שיטה ייחודית של העצמה אישית. שיטה זו מבוססת על תשומת לב עדינה ליכולות של כל אדם ואדם, שעליהן אני בונה את התהליך הטיפולי, תוך שיתוף פעולה מלא של המטופלים וחיזוק האמונה שלהם ביכולות הריפוי שלהם עצמם. בהרצאה שלי "המסע של חיי" אני מספרת את הסיפור שלי ושל עידו מתוך מטרה לעורר השראה בקרב כל אדם להתגברות על מכשולים, העצמה אישית והתקדמות אל מעבר לחלומות שלו עצמו. אם גם אתם מעוניינים בנושאים כמו העצמה אישית, אוטיזם והתגברות על קשיים שנראים בלתי אפשריים, אני בטוחה שתמצאו עניין בדברים שיש לי לומר.


לפרטים נוספים ולהזמנת הרצאות
>> חייגו אליי עכשיו חייגו אלי <<
תפריט ניווט