העצמה אישית

העצמה אישית
כל אחד ואחת מאיתנו רוצה להצליח יותר, להיות מאושר, לממש את מלוא היכולות שלו ולחוות סיפוק בתחומי החיים השונים: זוגיות, קריירה, חיי חברה ועוד. מצד שני, רבים מאיתנו נתקלים בקשיים מסוגים שונים המונעים מהם להגשים את מלוא היכולות שלהם. העצמה אישית הוא תחום שהתפתח על מנת לסייע ליחידים ולקבוצות שאינם מצליחים לבטא את היכולות שלהם במלואן וחשים כי הן אינם ממשמשים את הפוטנציאל הגלום בהם. התפתחות אישית או העצמה אישית, הם השמות שניתנו למגוון שיטות הדרכה, אימון וייעוץ שעוסקות בהעצמת היכולות האישיות ומתן כלים לחיים שלמים, מלאים ומאושרים יותר.

בין אם מדובר בסדנאות התפתחות אישית לאנשים בריאים המעוניינים לשפר את התפקוד בתחומי החיים השונים, בסדנאות העצמה אישית לאנשים המתמודדים עם מחלות קשות או אובדן ובין אם בסדנאות העצמה אישית לקבוצות מיעוטים שחבריהן אינם מסוגלים לממש את הפוטנציאל שלהם כתוצאה מאפליה מתמשכת, סדנאות התפתחות אישית מתאימות לכל מי שמרגיש שהוא יכול לשפר את התפקוד שלו בתחומי החיים השונים.
בהיותה של העצמה אישית משמעותית לתחומי חיים רבים ומגוונים, תהליכי העצמה אישית יכולים להיות מלווים על ידי מומחים מתחומים שונים: פסיכולוגיה, אימון, ייעוץ ארגוני ועוד. תהליכי העצמה אישית אלה יכולים להיות אישיים או קבוצתיים והם מספקים למשתתפים מגוון כלים שבשימוש מושכל עשויים לשפר משמעותית את חייהם, להציב לעצמם מטרות ואתגרים ולעמוד בהם בהצלחה.

שמי רבקה טובלי ואני מתמחה ועוסקת שנים רבות בליווי תהליכי התפתחות אישיים, פיתוח מודעות והקניית כלים לאושר יום יומי, באמצעות טכניקות של הילינג, דמיון מודרך, מדיטציה, רטרו הילינג ועוד. כאם לילד אוטיסט, הכרזתי מלחמה על האוטיזם, ופיתחתי במהלך השנים שיטה ייחודית להעצמה אישית של אנשים במצבים קשים מאוד, המבוססת על תשומת לב ליכולות של המטופלים, גם כאשר הן מזעריות במיוחד ועל שיתוף המטופלים כגורמים פעילים בתהליך. שיתוף שמחזק אצלם את האמונה ביכולות הריפוי שלהם עצמם.
התחום רחב הידיים הקרוי העצמה אישית, מציע כאמור, לא מעט סוגים של טיפולים ומטפלים. הדרך הייחודית שלי שפיתחתי, מבוססת לא רק על לימודים תיאורטיים וניסיון בהדרכה, אלא על ניסיון ממקור ראשון, מניסיון חיים של אישה שהחליטה להיאבק בסטטיסטיקה, בחוסר המודעות ובחוסר הידע בנושא האוטיזם וקצרה, יחד עם בנה עידו, לא מעט הצלחות מרגשות.

את התובנות והכלים שרכשתי במהלך המסע המופלא שלי עם עידו, שחי כיום חיים קרובים ככל האפשר לחייהם של צעירים בגילו, אני חולקת במהלך סדנאות העצמה וליווי להתפתחות אישית, וכמו כן גם בהרצאתי "המסע של חיי", בה אני מספרת על גידולו של עידו והתמודדות עם ילד בעל צרכים מיוחדים מרגע האבחון ועד היום. אם גם אתם מרגישים שהחיים שלכם יכולים להיות טובים יותר, ייתכן שגם אתם יכולים להיעזר במומחים להעצמה אישית. ואם כבר מדברים על מומחים, אני חושבת שכדאי שנכיר.